Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Z bombą na rękach

Z bombą na rękachKraj: USA
Reżyseria: Carey Schonegevel
Rok produkcji: 2004
Czas trwania: 57 min
Język: Polski lektor

Dokument ten dotyka wiecznie żywej historii nalotów Amerykanów na Japonię w 1945 roku. Mija ponad pół wieku od zrzucenia bomby jądrowej na Hiroshime (6 sierpnia 1945 roku, godzina 8:16) oraz Nagasaki (9 sierpnia 45 roku, godzina 11:58) a wydarzenie to nie może zostać w żaden sposób zapomniane. W skutek wybuchu oraz napromieniowania w Hiroshimie zginęło 130 tysięcy osób, w Nagasaki zaś 75 tysięcy. Film opisuje obecną sytuację jądrową. Mówi o stale przeprowadzanych testach nuklearnych i o wyścigu zbrojeń. Pokazuje jak nasza planet krucha w obliczu tak przerażającej siły. Jego autorzy starają się odpowiedzieć na pytanie o kierunek i cel wyścigu zbrojeń w XXI wieku.