Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Wojna Rumsfelda

Wojny Rumsfeldakraj: USA
rok produkcji: 2004
reżyseria: Michael Kirk
czas trwania: 60 minut
język: polski lektor

„Ja pracuję na stojąco osiem albo dziesięć godzin dziennie. Dlaczego więźniowie mają stać tylko cztery?” – ta słynna odpowiedź na zarzuty stosowania w amerykańskich więzieniach tortur wobec irackich jeńców padła z ust „największego twardziela w Białym Domu”, Donalda Rumsfelda.

Taki przydomek sekretarz obrony w amerykańskim rządzie zyskał po obaleniu reżimu Talibów przez wojska USA. Wojna w Afganistanie nie tylko przysporzyła mu popularności, ale przede wszystkim uczyniła go jednym z najbardziej wpływowych ludzi w światowym przemyśle wojennym. Bo wojna to ulubiona polityczna strategia Rumsfelda. „Nie zawahamy się działać samodzielnie i korzystać z prawa do samoobrony w sposób zapobiegawczy” – deklarował szef Pentagonu, przedstawiając strategię bezpieczeństwa państwa. Szkolni przyjaciele Dona Rumsfelda tj. George Bush Jr. nazywają go konserwatystą nie wojującym, politykiem staroświeckim, ale patrzącym w przyszłość, który ambicje przekłada na realia. Przeciwnicy uważają go za niezrównoważonego kowboja, który gotów jest wystrzelać wszystkich podejrzanych przed rozpoczęciem procesu.

Dokument „Wojna Rumsfelda” śledzi karierę tego kontrowersyjnego polityka od czasów, kiedy był doradcą ekonomicznym prezydenta Nixona aż do niekończącej się wojny w Iraku, której jest chyba największym sympatykiem. We fragmentach wywiadów z przedstawicielami rządu i wojska oraz dziennikarzami „Washington Post” sekretarz obrony przedstawiany jest jako twardy, silny, niebezpieczny i chory na ambicję człowiek, który uwierzył, że jest tak, jak mu się wydaje. I który nikomu nie pozwoli się przekonać, że jest inaczej.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?