Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Miasto duchów. Rakka

kraj: USA
rok produkcji: 2018
Reżyseria: Matthew Heineman
czas trwania: 88 minuty
język: polski lektor

Syryjskie miasto Rakka było niegdyś spokojnym i szczęśliwym miejscem do życia. Jego mieszkańcy słynęli ze wspaniałomyślności, ofiarności i dobroduszności. W jednej chwili ich spokojne i beztroskie życie zostało zburzone. W 2014 roku miasto zostało opanowane przez ISIS. Teraz bojownicy przemierzają ulice w poszukiwaniu nowych żołnierzy. Najczęściej zostają nimi dzieci, które w zamian za zabawki, pieniądze, słodycze lub inne drogie prezenty zgadzają się zostać zamachowcami. Państwo Islamskie odcięło Rakkę od świata, a jedyne informacje, które mają prawo ujrzeć światło dzienne, to oficjalne, propagandowe wiadomości ISIS. Lokalni dziennikarze i aktywiści należący do ugrupowania RSS ryzykują życie, by poinformować społeczeństwo o zbrodniach dokonywanych na co dzień. Przez ponad pięć lat nikt nie chciał wiedzieć, co się dzieje w Syrii. Teraz cały świat jest świadkiem tej tragedii. Premiera dokumentu miała miejsce w 2017 roku na Festiwalu Filmowym Sundance.