Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Historia terroryzmu

Data produkcji: Francja, 2012.
Reżyseria: Michael Prazan
Język: polski lektor
Czas trwania: 3x59min

Każdego dnia w Afganistanie eksploduje bomba, pochłaniając życie przypadkowych ofiar. Od czasu zamachu na WTC aktywność terrorystów zdążyła wpisać się w codzienność w wielu regionach świata. Żadne społeczeństwo, żaden kraj nie są całkowicie odporne na zagrożenie. Jak do tego doszło? Wyjaśnia „Historia terroryzmu”.

Trzyodcinkowa seria „Historia terroryzmu” to wnikliwa analiza groźnej plagi naszych czasów. Twórcy dokumentu wyjaśniają, jak narodził się terroryzm, jakie przyświecały mu ideologie i jakie metody stosują terroryści. Szczególny zaś nacisk kładą na zdarzenia, będące punktami zwrotnymi w najnowszej historii. Odcinek pierwszy serii opowiada o II wojnie światowej i czasach wojen kolonialnych, szukając w tym okresie zaczątków działalności terrorystycznej. Epizod drugi skupia się na latach 60., 70. i 80. XX wieku oraz działalności grupy Baader-Meinhof, Czerwonych Brygad, Japońskiej Czerwonej Armii, ETA czy Frontu Wyzwolenia Palestyny. Ostatni odcinek poświęcony jest reakcji nowoczesnych demokracji na zagrożenie atakami ze strony współczesnych terrorystów, na czele z osławioną Al-Kaidą.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?