Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Bez prawa powrotu…? – 60 lat exodusu Palestyńczyków

Strefa Gazy w rok po operacji "Płynny Ołów"Kraj: Szwajcaria
Rok produkcji: 2010
Reżyseria: Kristin Sellefyan
Język: Polski lektor

Dokument poświęcony konfliktowi palestyńsko-izraelskiemu. W wyniku wojny domowej, która wybuchła w 1947 r., Palestyna podzieliła się na dwa państwa: żydowskie i arabskie. Dopiero w 2009 r., kiedy Izrael ogłosił zawieszenie broni, ustały wieloletnie walki. Hamas zgodził się na rozejm dopiero po zniesieniu blokady Strefy Gazy i przejść granicznych. Film porusza wątki m.in. sytuacji w Strefie Gazy, relacji z Libanem, Syrią, Jordanią i Egiptem, działalności agencji UNTRWA, świadczącej pomoc humanitarną arabskim uchodźcom.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?