Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Czarny sierpień

Kraj: USA
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2007
Reżyseria: Samm Styles
Czas trwania: 116 minuty
Język: Polski lektor

George Lester Jackson (Gary Dourdan) w wieku 18 lat zostaje skazany na dożywocie za napad na stację paliw i kradzież kilkudziesięciu dolarów. Podczas kolejnych jedenastu lat spędzonych za kratami aktywnie uczestniczy w działaniach paramilitarnego stowarzyszenia, którego celem jest obrona praw czarnoskórych więźniów.

Wraz z dwójką innych skazańców jest oskarżony o morderstwo więziennego strażnika. Z jego filozofii i postawy czerpią inspirację założyciele ruchu Czarnych Panter. W więzieniu dużo czasu poświęca na czytanie i pisanie listów (opublikowanych w 1970 roku w sławnej książce Soledad Brother: Listy z więzienia), poprzez które wyraża swoją złość z powodu dehumanizacji świata, a także fascynację ideami Marksa, Che Guevary i Mao Tse-tunga. Jego sprzeciw wobec ignorowania podstawowych praw więźniów doprowadza do największych zamieszek w historii amerykańskiego więziennictwa. W 1971 roku Jackson zostaje zastrzelony podczas rzekomej próby ucieczki z zakładu San Quentin.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?