Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Niewolnicy ery cyfrowej

rok produkcji: 2019
reżyseria: Sandrine Rigaud
czas trwania: 52 minuty
język: polski lektor

Rewolucja cyfrowa odmieniły świat. Każdego dnia korzystamy z internetu i aplikacji, które ułatwiają życie. Za ich poprawne funkcjonowanie odpowiada armia specjalistów, która jak się okazuje nie jest wystarczająco dobrze wynagradzana za swoją pracę. Osoby nadzorujące działanie sztucznej inteligencji, moderatorzy serwisów społecznościowych i inni ukryci za ekranem naszych komputerów często nie mogą liczyć też na umowę o pracę oraz przestrzeganie swoich praw, mimo że pomnażają zyski potężnych koncernów. Niewidoczni i niedoceniani stają się w ten sposób współczesnymi niewolnikami. To najpilniej strzeżona tajemnica branży cyfrowej.