Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Czekolada – słodko-gorzki biznes

kraj: Francja
reżyseria: Paul Moreira
czas trwania: 55 minuty
język: polski lektor

Tytułowy przysmak łasuchów to biznes wart rocznie 100 miliardów dolarów. W 2001 roku czekoladowi potentaci zobowiązali się do wyeliminowania pracy dzieci na polach kakaowych i ochrony lasów. 20 lat później okazuje się, że w państwie, które jest czołowym producentem kakao – Wybrzeżu Kości Słoniowej, nic się nie zmieniło. Pochodzące z Burkina Faso dzieci pracują jedynie za jedzenie. Na nielegalnych plantacjach kakao są traktowane jak niewolnicy, zmuszone do dźwigania ciężarów i rozpylania herbicydów bez żadnej ochrony. Pod uprawy niszczone są lasy pierwotne. Choć kakao pozyskiwane jest w tak skandalicznych warunkach, trafia na półki sklepów na całym świecie m.in. pod postacią czekolady.