Ziemia człowiecza
Wizyta w krajach Azji, w których od dziesięcioleci trwa walka o przetrwanie. Birma, Nepal, Armenia i Kandahar to krainy zamieszane przez ludzi wierzących w to, że kiedyś na ich ziemi zapanuje pokój.
Piekło Dżungli (1/4)
Birma. Od demokratycznego powstania z 1988, wielu ludzi ukrywa się i walczy w dżungli. Mimo upływu czasu nadal walczą przeciwko dyktaturze i są ścigani przez rządową armię. W lesie narażeni są na ciągły głód i choroby.
Córki Himalajów (2/4)
Nepal, Himalaje. Zniewolone tradycją i przynależnością kastową kobiety mogą spędzić całe życie w podległości wobec reżimu patriarchalnej rodziny, podwójnie wyzyskiwane przez rodzinę i przez miejscowych kapitalistów i obszarników, lub wyzwolić się, wstępując w szeregi komunistycznej partyzantki nepalskiej i z karabinem w ręce walczyć o wyzwolenie społeczne, odrzucając tym samym hinduistyczną tradycję i związaną z nią poniżającą rolę przypisaną kobietom. Nepalski ruch partyzancki w blisko połowie składa się z kobiet.
Ginący Jazydzi (3/4)
Ostatni spadkobiercy tradycji jazydów, armeńscy Kurdowie, znikają z powierzchni ziemi, Lud, który stanowi mniejszość na swojej ziemi jest od lat prześladowany. Po dziesięciu wiekach historii do dzisiaj dotrwała zaledwie 150 tysięczna grua wyznawców Meleka Tausa.
Ocaleni (4-ost.)
Afganistan, Kandahar. Tu wojna trwa od zawsze. Chłopak imieniem Abdul jest kucharzem. Czasami policja zatrudnia go jako świadka. Zadaniem Abdula jest obserwowanie z niewielkiej odległości przebiegu ataków terrorystycznych, a następnie składanie zeznań.