Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

To nie film

reżyseria: Yung Chang
kraj: Kanada, Niemcy
rok produkcji: 2019
czas trwania: 104 minuty
język: polski lektor

Twórcy dokumentu przyjrzą się sylwetce Roberta Fiska, żyjącego w latach 1946-2020 brytyjskiego pisarza i legendarnego reportażysty, związanego m.in. z redakcjami „The Times” oraz „The Independent”. Fisk był najbardziej znany z tego, że opisywał krwawe konflikty pod różnymi szerokościami geograficznymi. Pisał artykuły m.in. o wojnie w Kosowie oraz agresji amerykańskiej na Irak z 2003 roku. Udało mu się również przeprowadzić trzykrotnie wywiad z Usamą ibn Ladinem.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?