Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Skandal na WikiLeaks

Skandal na WikiLeaks kraj: USA
rok produkcji: 2011
reżyser: Marcela Gaviria
czas trwania: 53 minuty
język: polski lektor

„Wchodziłem do sali informatycznej z płytą CD w ręku, słuchałem muzyki i tworzyłem skompresowane pliki z dokumentami” – opowiadał Bradley E. Manning – „Słuchałem Lady Gagi, jednocześnie robiąc największy przekręt w historii Stanów Zjednoczonych”. O niepozornym żołnierzu armii USA usłyszał cały świat, gdy ten stał się sprawcą gigantycznego wycieku informacji.

Wiosną 2010 roku 22-letni analityk wywiadu wojskowego, podoficer armii USA Bradley E. Manning przekazał blisko ćwierć miliona tajnych raportów aktywiście internetowemu i hakerowi, Julianowi Assange’owi. „Widziałem poczynania polityczne, które podpadały pod przestępstwa. Niewyobrażalne, straszne rzeczy, które powinny przedostać się do sfery publicznej, a nie pozostać na serwerze umieszczonym w jakiejś piwnicy w Waszyngtonie” – przekonywał żołnierz, cieszący się nieograniczonym dostępem do danych. Wykradzione przez niego raporty zostały opublikowane przez słynną witrynę WikiLeaks. Manning stanął przed sądem. Pomimo protestów na całym świecie, niewykluczone, że resztę życia spędzi za kratami.

Dokument „Skandal na WikiLeaks” przedstawia kulisy bezprecedensowego wycieku informacji, za które odpowiada młody żołnierz i poznani przez niego w internecie cyber-aktywiści. Analizując całe zdarzenie, porusza także walkę o wolność słowa w sieci oraz starania władz USA, by kontrolować przepływ informacji.