Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Sieć – Network

Sieć - Networkreżyseria: Sidney Lumet
rok produkcji: 1976
produkcja: USA
gatunek: Dramat

Howard Beale (Peter Finch), prezenter wiadomości w telewizyjnej stacji UBS, dostaje wymówienie z pracy z powodu spadku oglądalności jego programu. W ostatnim swoim wejściu zapowiada popełnienie na antenie samobójstwa, zmienia jednak plan i zamiast tego wykrzykuje do mikrofonu swoją opinię na temat sytuacji, jaka panuje w społeczeństwie amerykańskim. Widzowie są zachwyceni, a sieć telewizyjna zwiększa swoje dochody. Jednak wkrótce telewizyjny prorok staje się dla zwierzchników uciążliwy…

Wierne prawdzie studium wpływu mediów na świadomość zbiorową oraz metod wykorzystywania przez nią chodzących eksponatów Galerii Osobliwości wyłącznie w celu zaspokojenia swoich potrzeb, odzwierciedlanych w sondażach oglądalności. Z drugiej zaś strony telewizja jako ostatni bastion uwagi mas, podźwignięta przez głównego bohatera do jedynego miejsca obnażenia prawdy i jej oczyszczenia.
Doskonała kreacja Petera Fincha, nagrodzona posmiertnie Oskarem w 1977r.