Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Mózg w powodzi fal

kraj: Francja
reżyser: Jean-Christophe Ribot
rok produkcji: 2009
czas trwania: 52 minuty
język: polski lektor

Dziś niemal każdy posiada telefon komórkowy. Nie każdy już jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż korzystając z niego wystawiony jest na działanie fal elektromagnetycznych. Ich wpływ na ludzki organizm stanowi zagadnienie, z którym wciąż mierzy się współczesna nauka. W miarę rozwoju nowoczesnej technologii bezprzewodowej wzmaga się także dyskusja nad negatywnym oddziaływaniem fal elektromagnetycznych.

Międzynarodowe środowisko naukowe poszukuje wciąż odpowiedzi na pytanie o konsekwencje nadmiernego kontaktu z powszechnie stosowanymi urządzeniami. Dokument „Mózg w powodzi fal” przedstawia wyniki badań nad wpływem fal elektromagnetycznych na ludzki organizm. Dzięki umiejętnemu połączeniu wywiadów, materiałów archiwalnych i animacji trójwymiarowej film ukazuje medyczne niebezpieczeństwa ubocznych skutków uzależnienia od technologii oraz podejmuje temat rosnącej nieufności, jaką społeczeństwo żywi wobec rozwoju przemysłu. Twórcy stawiają także pytania o wyzwania stojące przed nauką, które mają na celu poprawę jakości życia.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?