Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Kill Chain: Cyberatak na demokrację

kraj: USA
rok produkcji: 2020
czas trwania: 87 minuty
język: polski lektor

Dokument porusza niezwykle istotną kwestię, czyli bezpieczeństwo technologii, używanej przez Stany Zjednoczone podczas wyborów. Twórcy w drobiazgowy sposób ukazują słabość zabezpieczeń elektronicznych systemów głosowania. Odwołują się do wyborów w 2016 roku i wskazują, że i podczas kolejnych istnieje podobne zagrożenie. Nie jest wykluczone, że takie złośliwe oprogramowanie zostało już skonstruowane i może wpływać na karty do głosowania oraz listy rejestracyjne wyborców. To realna groźba, ponieważ coraz więcej obwodów korzysta z elektronicznych urządzeń. Możliwe, że ataki, które obecnie wydają się ze sobą niezwiązane, to element „łańcucha zabójstw”. Oznacza to, że opłacani przez obcy kraj hakerzy metodami cybernetycznymi, a nie militarnymi, stawiają pod znakiem zapytania funkcjonowanie systemu jako demokratycznego.

W filmie głos oddano najważniejszym osobom zajmującym się bezpieczeństwem wyborczym. Wypowiedzą się także senatorowie obu partii, dla których ochrona głosów obywateli jest priorytetem. Twórcy przedstawią również postać Harriego Hurstiego – fińskiego hakera, eksperta od elektronicznych niebezpieczeństw, na jakie narażone są wybory.