Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Joe Strummer – niepisana przyszłość

kraj: Irlandia/Wielka Brytania
reżyseria: Julien Temple
rok produkcji: 2007
język: polski lektor

Anglia połowy lat 70. to kraj pogrążony w recesji. Wskutek ogólnego niezadowolenia społecznego wybucha punkowa rewolucja. Jednym z liderów nowego ruchu jest wokalista kultowej grupy The Clash, Joe Strummer. Jego prawdziwe nazwisko to John Graham Mellor. Urodzony w 1952 r. był synem zamożnego brytyjskiego dyplomaty. Szybko jednak porzucił dobrobyt i jako punkowy rebeliant kontynuował tradycję zaangażowanych politycznie ludowych bardów. Stojąc na czele The Clash nagrał sześć albumów i zyskał ogromną popularność, lecz w 1986 r. wycofał się na długi czas ze sceny. Sporadycznie występował w filmach m.in. u Jima Jarmusha i Akiego Kaurismäkiego. Dopiero w połowie lat 90. sięgnął znów po gitarę i zaczął nagrywać z nową formacją The Mescaleros. Muzyk zmarł we śnie 22 grudnia 2002 r. W dokumencie Strummera wspominają m.in. byli członkowie The Clash, Jim Jarmusch, Steve Jones z Sex Pistols, Bono z U2, Johnny Depp, John Cusack i Martin Scorsese. Ich opowieści uzupełniają fragmenty występów, wywiady, a przede wszystkim filmy i zdjęcia z czasów młodości artysty.