Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Cały świat przed nią

produkcja: Kanada
rok produkcji: 2012
reżyseria: Nisha Pahuja
język: polski lektor

Współczesne Indie, 2012 rok. W rozwijającym się społeczeństwie, zderzonym z kulturą zachodu, widać wyraźnie kontrasty zachodzące między częścią społeczeństwa zafascynowanym inną cywilizacją a Hindusami wierzącymi w wartość tradycji. Przez pryzmat działalności dwóch grup oraz osobiste historii młodych kobiet, rysuje się portret nowego pokolenia, decydującego o losach współczesnych Indii.

Młode dziewczyny szykują się do konkursu piękności. W ramach przygotowań spędzają miesiąc w hotelu, gdzie poddawane są zabiegom poprawiającym urodę. W ostatnich czasach wybory Miss zyskały rzesze fanów. Jednak dla wielu jest to konkurs niemoralny, promujący międzynarodowy kanon piękności. W tym samym czasie, w odległym zakątku kraju, podczas obozu zorganizowanego przez fundamentalistkę Durghę Vahini, odbywają się ćwiczenia militarne. Uczestniczki spotkania uczą się, jak żyć zgodnie z zasadami hinduizmu oraz jak zwalczać wszelkie wpływy obcych kultur. Nisha Pahuja za swój dokument została obsypana deszczem nagród.