Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Afryka Zjednoczona

Afryka Zjednoczona kraj: USA
rok produkcji: 2008
reżyseria: Stephanie Black
czas trwania: 89 minuty
język: polski lektor

„Afryka zjednoczona” jest hołdem złożonym Bobowi Marleyowi, ikonie reggae, oraz wyrazem uznania dla jego talentu, który rozpala dusze i serca wielu pokoleń miłośników muzyki na całym świecie.

Dokument powstał z okazji rocznicy 60-tych urodzin Boba Marleya i opowiada o pierwszej podróży jego rodziny w 2005 roku do Etiopii, Ziemi Obiecanej rastafarian. W stolicy kraju, Addis Abebie trzy pokolenia rodziny Marleya wzięły udział w 12-godzinnym koncercie, na którym bawiło się ponad 300 000 osób z całego świata, a którego szczytnym celem było zainspirować, wręcz zarazić młodych Afrykańczyków wolnością i zjednoczyć ich dla przyszłości kontynentu.

Dokument zawiera rzadkie materiały filmowe, m.in. wykonania piosenek przez Boba Marleya na scenie, jak i nagrania ze studia nagraniowego. W filmie wystąpili m.in.: ambasador Dobrej Woli UNICEF i aktor Danny Glover, światowa muzyczna sensacja i również ambasador Dobrej Woli UNICEF Angelique Kidjo, matka Boba Marleya oraz wnuczka ostatniego cesarza Etiopii Haile Selassie.