Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Szkoła małych filozofów

kraj: Szwajcaria
rok produkcji: 2018
reżyseria: Fernand Melgar
czas trwania: 97 minuty
język: polski lektor

Léon, Louis, Ardi, Kenza, Chloé i Albiana mają pięć lat i właśnie zaczynają naukę w szkole. Są upośledzeni umysłowo i pierwsze szkolne doświadczenia są dla nich trudne. Muszą nauczyć się żyć razem w grupie, co z początku wydaje się niemożliwe. Od świata dzieli ich mur, który nie jest łatwy do przeskoczenia. Z czasem jednak otwierają się na siebie nawzajem i zaczynają prawdziwą edukację. Klasa szybko tworzy prawdziwą wspólnotę ku zdziwieniu i zachwycie rodziców. Ci młodzi początkujący filozofowie obnażają ciężar świata, jaki dzieci muszą dźwigać na swoich ramionac: pełen bólu, ale także ciekawości i bezwarunkowej miłości. Szkoła okazuje się dla nich i rodziców wyjątkową okazją, aby uwolnić się od ciężaru upośledzenia i choćby przez chwilę cieszyć się wolnością.

Film portretuje nie tylko proces otwierania się na świat grupy dzieci różniących się od innych, lecz również szuka odpowiedzi na podstawowe pytania: ile tak naprawdę warte jest życie i w jakich sytuacjach można się o tym najdobitniej przekonać.