Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Radio Siriri

reżyseria: Maciej Nawrotkiewicz
kraj: Polska
rok produkcji: 2019
czas trwania: 41 minuty

Republika Środkowoafrykańska, jedno z najuboższych państw świata, już od prawie dekady nie wie, czym jest pokój. Ponad połowa mieszkających tu dzieci zamiast chodzić do szkoły ciężko pracuje lub jest wcielana do wojska. Tylko dzięki zaangażowaniu misjonarzy najmłodsi mają szansę na edukację. Założona przez kapucyna Benedykta Pączkę African Music School jest miejscem, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje talenty i przekonać się, że ich życie może wyglądać zupełnie inaczej.

Główni bohaterowie dokumentu i podopieczni zakonnika, Hipolit i Godar, właśnie przygotowują się do koncertu na rzecz pokoju – siriri. Widzowie zobaczą ich próby oraz dowiedzą się, z jaką codziennością muszą się zmagać.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?