Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Pieśń Carli

Pieśń Carlikraj: Wlk. Brytania/Niemcy/Hiszpania
gatunek: dramat
rok produkcji: 1996
reżyseria: Ken Loach
język: polskie napisy

Jest rok 1987, wojna w Nikaragui osiąga swoje apogeum. George jest kierowcą autobusu miejskiego w Glasgow, codzinnie na swojej drodze spotyka piękną dziewczynę o latynoskich rysach. George widząc, że dziewczyna nie ma pieniędzy pozwala jej jeździć za darmo. Po pewnym czasie pomaga jej znaleźć mieszkanie u przyjaciół, a Carla powoli przełamuje swoją nieufność i zaczyna opowiadać o sobie.

Ken Loach jest bez wątpienia jednym z najważniejszym autorów współczesnego kina, żywym klasykiem, który ciągle tworzy i może jeszcze nie jednym zaskoczyć swoich odbiorców. Od ponad czterdziestu lat Loach konsekwentnie podąża raz obraną przez siebie artystyczną i polityczną ścieżką, tworząc kino społecznie i politycznie zaangażowane, patrzące na świat z socjalistycznej, lewicowej perspektywy. Loach określa samego siebie jako demokratycznego socjalistę. Nigdy nie popierał ustroju „demokracji ludowych”, które uważał za niedemokratyczne, „poststalinowskie” biurokracje.

Loach od lat jest członkiem trockistowskiej Socialist Workers Party. W swojej publicznej i artystycznej karierze dał się poznać jako bezkompromisowy krytyk brytyjskiego systemu klasowego, thatcheryzmu, brytyjskiej obecności w Irlandii, czy polityki zagranicznej USA. Loach nie udaje, że jest „bezstronnym”, niezaangażowanym artystą, kino jest dla niego sposobem uprawiania polityki, gdyż nie ma i nie może być „obiektywnego”, nieuwarunkowanego klasowo spojrzenia kamery.

Pobierz:
http://ncrypt.in/folder-DX6coLeG

Obejrzyj pozostałe filmy Kena Loacha:
Życie rodzinne
Polak potrzebny od zaraz
Słodka szesnastka
Rozbitkowie
Wiatr buszujący w jęczmieniu
Ziemia i wolność

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?