Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Niewidoczni

Niewidocznireżyseria: Stephen Frears
kraj: Wielka Brytania
rok produkcji: 2003
czas trwania: 93 minuty
język: polski lektor

Film Stephena Frearsa, reżysera znanego w Polsce z filmów “Tamara i mężczyźni”, “Królowa” czy “Niebezpieczne związki”. “Niewidzialni” to obraz nominowany do OSCARA oraz do nagrody Złotego Lwa na MFF w Wenecji. W roli głównej Audrey Tautou, czyli słynna „Amelia”.

Filmowy portret Londynu, jakiego nie chcą widzieć jego „zwykli” mieszkańcy. Londynu, na ulicach którego mieszkają „niewidoczni” – nielegalni emigranci. Wykonują najcięższe, brudne prace, które zapewniają miastu trwanie. W tym świecie kupić i sprzedać można wszystko. Wolność leży na wyciągnięcie ręki. Jednak cena, którą trzeba za nią zapłacić, okaże się zbyt wysoka.

Stephen Frears: “To film o londyńskim półświatku, brudnej stronie życia. Niemal gotycka opowieść grozy. Historia Afrykanina mieszkającego w Londynie – co samo w sobie jest już tematem dość oryginalnym”.

Nagrody:
2004 – Oscar – nominacja- Najlepszy scenariusz oryginalny :Steven Knight
2002 – MFF w Wenecji – Nagroda Specjalna – Nagroda im. Sergio Trasattiego: Stephen Frears
2002 –MFF w Wenecji – nominacja – Złoty Lew – Udział w konkursie głównym Stephen Frears

Pobierz: