Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Niedotykalne boże dzieci

kraj: Nepal/Singapur/USA/Indie
rok produkcji: 2014
reżyseria: Grant Knisely
język: polski lektor

W indyjskich domach publicznych codziennie giną młode dziewczyny. Niektóre są ofiarami morderstw, część z nich popełnia samobójstwo, inne umierają z powodu AIDS. Tysiące nieletnich umieszcza się w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie są bite, głodzone i zmuszane do zażywania narkotyków. Szacuje się, że ponad 10 000 dziewcząt rocznie jest przemycanych z Nepalu do Indii. Ich średni wiek to 13 lat. Zaledwie jednemu procentowi nastolatek udaje się uciec z niewoli. Twórcy filmu prezentują materiały obrazujące warunki w domach publicznych oraz przedstawiają wywiady z ocalałymi ofiarami przestępców czerpiących zyski z nierządu i handlu ludźmi.