Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Morze Śródziemne – cmentarz uchodźców

kraj: Francja
rok produkcji: 2020
reżyseria: Jean-Baptiste Renaud, Etienne Huver
czas trwania: 52 minuty
język: polski lektor

W ogarniętej wojną Libii rozgrywa się koszmar. By dotrzeć do Europy, wielu zdesperowanych ludzi wypływa na morze z narażeniem życia. W ciągu ostatnich sześciu lat u wybrzeża tego kraju utonęło lub zaginęło prawie szesnaście tysięcy osób. Twórcom filmu udało się dostać do jednego z libijskich ośrodków dla uchodźców – osadzeni żyją tam w strasznych warunkach, narażeni na przemoc i gwałty. Nie wszyscy Europejczycy pozostają obojętni wobec tego dramatu. Istnieją organizacje humanitarne, które patrolują morze i ratują rozbitków. Autorzy dokumentu spędzili kilka tygodni na pokładzie statku ratunkowego „Ocean Viking”, słuchając opowieści tych, którym udało się uciec z obozów.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?