Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Dziecko z Google’a

Dziecko z Google'akraj: Indie, USA, Izrael
rok produkcji: 2009
czas trwania: 77 minuty
język: polski lektor

„Nazywam się Doron. Mam firmę produkującą dzieci” – tak przedstawia się jeden z bohaterów filmu. Kilka lat temu mężczyzna wraz z swoim partnerem skorzystali z dobrodziejstw współczesnej medycyny, dzięki którym możliwe jest dokonanie sztucznego zapłodnienia. Dziś ten szczęśliwy ojciec małej Talli pomaga innym homoseksualnym i heteroseksualnym parom zostać rodzicami. Jego interes prosperuje znakomicie, mimo że w ojczyźnie Dorona, Izraelu, mnożenie zarodków jest nielegalne.

Dzięki postępującej globalizacji mężczyzna znalazł na to sposób. Wysyła komórki jajowe i nasienie do specjalistycznych laboratoriów w Stanach Zjednoczonych, a stamtąd trafiają one do instytutów naukowych w Indiach. Tam umieszcza się je w ciałach profesjonalnych surogatek. Cały proces jest kontrolowany za pomocą nowych technologii. Rodzice w każdej chwili mogą sprawdzić w Internecie, gdzie w danej chwili znajduje się ich nasienie.

Film, który zmusza do myślenia. Jego twórcy zadają w nim fundamentalne dla współczesnego społeczeństwa pytania o to, ile warte jest człowieczeństwo i czy człowiek może stać się produktem, za który płaci się kartą kredytową. Obraz autorstwa debiutantki Zippi Brand Frank był pokazywany na wielu prestiżowych festiwalach filmowych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto oraz warszawskim Planete Doc Review.

 

http://ncrypt.in/folder-ozCpYNpB

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?