Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Geje na Kapitolu

Geje na KapitoluKraj: USA
Rok produkcji: 2009
Czas trwania: 85 minuty
Reżyseria: Kirby Dick
Język: Polski lektor

Nominowany do Oscara reżyser Kirby Dick udowadnia hipokryzję polityków, którzy mając na względzie jak największa liczbę głosów w wyborach, prowadzą aktywne kampanie przeciwko społeczności LGBT, do której w sekrecie należą…

Zuchwale odkrywając drugie życie kilku z najbardziej wpływowych polityków w Stanach Zjednoczonych, reżyser pokazuje, w jaki sposób wyrządzają oni krzywdę milionom Amerykanów, a także jak media sprzyjają działaczom partyjnym, ukrywając ich homoseksualne „ja” w sekrecie. Wypowiedzi prominentnych członków gejowskiej społeczności, m.in. kongresmana Barneya Franka, aktywisty Larry’ego Kramera, radiowca Michelangelo Signorile’a, oraz otwarcie przyznającej się do swej orientacji seksualnej członkini Kongresu Tammy Baldwin, pozwalają zanurzyć się w psychologię i zrozumieć to „podwójne życie”.

Film jest także próbą wyjaśnienia, dlaczego niektórzy decydują się na „wyjście z szafy” oraz udowodnienia wątpliwych standardów etycznych dziennikarzy. W filmie wypowiada się ponadto Tony Kushner, laureat Nagrody Pulitzera i autor „Aniołów w Ameryce”, bloger i dziennikarz Andrew Sullivan, psychoterapeuci, wydawcy, dyplomaci, wykładowcy kierunków genderowych i działacze na rzecz obrony praw człowieka.

Dokument jest pełen także osobistych historii – np. polityka Jamesa McGreeveya, który po prawie 3 latach zrezygnował z kariery, przyznał się do homoseksualizmu i pozamałżeńskiego romansu ze swym doradcą. Skandalizujący film Kirby’ego Dicka, nominowanego do Oskara za „Twist of Faith”, jest aktem oskarżenia wobec hipokryzji znanych osobistości ze świata polityki.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?