Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Banici Bliskiego Wschodu

reżyser: Yariv Mozer
Izrael/Holandia, 2012, 60 min.
polski lektor

Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych dokument przedstawiający historię trzech gejów z Palestyny – Louie, Abdu i Faresa – którzy z powodu swojej orientacji seksualnej musieli uciekać z kraju.

Dokument Yariva Mozera opowiada historię prześladowania trzech gejów, którzy musieli uciekać z Palestyny i którzy obecnie nielegalnie przebywają w Tel Awiwie. Film nakręcony jest z perspektywy jej bohaterów – 32-letniego Louie, który od 8 lat ukrywa się w Izraelu, 24-letniego Abdu, który został wydany a następnie oskarżony o szpiegostwo i torturowany przez palestyńskie służby bezpieczeństwa, oraz 23-letniego Farisa, który uciekł do Tel Awiwu po tym, jak jego rodzina próbowała go zabić. Ich jedyną szansą na przetrwanie jest ubieganie się o azyl poza Izraelem i rezygnacja z powrotu do Palestyny.

Film był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, gdzie zdobył szereg nagród i nominacji w tym m.in. nominację za reżyserię na Festiwalu Filmowym w Hamburgu w 2012 czy nagrodę za reżyserię na San Francisco International Lesbian & Gay Film Festival w 2012.

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x