Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Wyciek

WyciekUSA, 2010, 53 min.
język: polski lektor

Jeszcze na długo przed wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej, odpowiedzialna za katastrofę korporacja BP uchodziła za firmę ceniącą zysk dalece bardziej niż bezpieczeństwo. Wśród występków tego „seryjnego przestępcy ekologicznego”, jak nazywają koncern jego krytycy, były śmiertelne wypadki, fatalne skażenia, niezliczone naruszenia przepisów… z których nikt nie wyciągał należytych wniosków.

Dziennikarskie śledztwo ujawnia szokującą prawdę skrytą w cieniu ekonomicznych sukcesów BP, potentata na rynku paliwowym. Okazuje się, że lekceważenie istniejących przepisów stało się nieformalnym modus operandi koncernu nastawionego wyłącznie na szybki zysk. „Zawiniła korporacyjna kultura” – przekonuje David Uhlmann, były przewodniczący Sekcji Przestępstw Ekologicznych Departamentu Sprawiedliwości USA – „Ta firma za nic miała podstawowe regulacje w kwestiach ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracowników”.

Od pól naftowych Alaski, poprzez rafinerie w Teksasie, po biura Nowego Jorku i Londynu, udamy się wraz z twórcami filmu „Wyciek” w podróż, mającą zdemaskować ową „korporacyjną kulturę”. Prześledzimy także niechlubny szlak wypadków, w którym wybuchające rafinerie i przerdzewiałe rurociągi stanowią przystanki wiodące do gigantycznej katastrofy, jaka rok temu wydarzyła się w Zatoce Meksykańskiej.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?