Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

W obronie dżungli

reżyser: Michael Christoffersen, Hans la Cour
Dania, 2012, 51 min.
język: polski lektor

W 2008 roku rząd peruwiański podzielił 70% powierzchni kraju na 100 kawałków. Potem sprzedał prawa na eksploatację lasów tropikalnych międzynarodowym korporacjom.

W proteście ludzie zaczęli okupować ziemię należącą do firmy naftowej Pluspetrol. Chcieli, aby zarząd spółki zdawał sobie sprawę, że niszczą ich życie – od lat rzeki są pełne ropy, przez co tracą możliwość zarobku, a ich dzieci umierają młodo. Gdy został zabity policjant, protestujący trafili do więzienia, a przywódców okrzyknięto mordercami i terrorystami. Jedna osoba przypadkiem widziała, kto naprawdę pociągnął za spust, ale nagle zapadła się pod ziemię…

„W obronie dżungli” to smutna historia o globalizacji i odpowiedzialności za przyszłe pokolenia ludzi oraz gatunki fauny i flory.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?