Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Piekło dla najlepszych przyjaciół

piekło dla najlepszych przyjaciół Kraj: USA
Rok produkcji: 2006
czas trwania: 55 min.
reżyseria: Bill Buchanan

Dla milionów bezpańskich psów i kotów okrutne życie na ulicach Meksyku jest lepsze od straszliwej śmierci, która czeka na nie w przytułkach dla zwierząt.

Liczba bezdomnych zwierząt na całym świecie wzrasta z każdym dniem. Ich strach i krzywda, doznana z ręki człowieka, czynią je bezbronnymi. Wyrzucone na ulicę, ranne, głodne, chore i wycieńczone proszą o pomoc.

„Piekło dla najlepszych przyjaciół” to wyjątkowy dokument, który z bliska pokazuje kryzys w relacjach między czworonogami a ludźmi. Istnieje jednak „światełko w tunelu”. Zobaczymy kilka oddanych sprawie osób, które mierzą się z ogromnymi problemami politycznymi, ekonomicznymi i kulturowymi, by uczynić życie „najlepszych przyjaciół człowieka” choć odrobinę szczęśliwszym.