Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Kryzys cywilizacji

kryzys cywilizacjiWielka Brytania, 2011, 54 min.
reżyser: Dean Puckett
język: polski lektor

Nasza cywilizacja chyli się ku upadkowi. Kolejne kryzysy targają światem. Co zrobić, aby odłożyć w czasie koniec świata? Na to pytanie potrafią odpowiedzieć twórcy „Kryzysu cywilizacji”.

Dokument jest jedynym w swoim rodzaju śledztwem, które w oparciu o katastrofy ekologiczne, finansowe zapaści, braki żywności i terroryzm bada wadliwość globalnego systemu, w którym ludzie zarządzają światem. Jak twierdzą twórcy filmu, ludzkość nauczyła się leczyć objawy globalnych kryzysów, ale nie potrafi im przeciwdziałać, dlatego podstawową powinnością ludzi są zmiany o charakterze strukturalnym. Bez nich nasza cywilizacja może nie dotrwać do końca tego wieku.

Film powstał na podstawie książki „A User’s Guide to the Crisis of Civilization: And How to Save It” autorstwa dr. Nafeeza Mosaddeqa Ahmeda, który jest głównym narratorem dokumentu. „Kryzys cywilizacji” stanowi odpowiedź na dręczące ludzi od wielu lat pytanie: jak zapobiec upadkowi naszej cywilizacji?