Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Ekwador: Ludzie lasów tropikalnych

Huaorani Indigenous protest outside the Energy and Oil Ministry in Quito, Wednesday, Oct. 31, 2007, against oil extraction in their lands located in the country’s Amazon. (AP Photo/Dolores Ochoa)

czas trwania: 60 min
polski lektor

Ekwador. Ludzie lasów tropikalnych to film dokumentalny wchodzący w skład cyklu Szokująca Ziemia. Amazonka. Terytorium Indian Guarani. Są ostatnią grupą etniczną wciąż żyjącą z tradycjami lokalnymi, w lesie tropikalnym- Selva. Cywilizacja dotarła tu jakieś 50-60 lat temu i doprowadziła do upadku ich stylu życia. Kraje równikowe Ameryki Południowej wydobywają na tym regionie ropę od 70 lat, budują drogi biegnące przez lasy, tym samym je wycinając. Guarani- naród kochający pokój, wychodząc z epoki kamienia łupanego, dziś jest zmuszony walczyć o swoje terytorium. Gdzieś głęboko w lasach amazońskiej puszczy, pozostała ich garstka, walczących o swoją odrębność na przekór cywilizacji. Dziś ze 120 000 rdzennych mieszkańców pozostało ich jedynie 87 osób.

http://ncrypt.in/folder-WHEuqHdB