Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Mój niemiecki przyjaciel

kraj: Argentyna, Niemcy
reżyseria: Jeanine Meerapfel
gatunek: Melodramat, Wojenny
rok produkcji: 2012
język: polski lektor

Koniec lat 50. XX wieku. Sulamit (Celeste Cid) mieszka w Buenos Aires, dokąd jej rodzice – żydowscy emigranci z III Rzeszy – przyjechali niedługo przed wybuchem wojny. Pewnego dnia poznaje pochodzącego z Niemiec Friedricha (Max Riemelt). Rodzi się między nimi uczucie. Gdy ten odkrywa, że jego ojciec służył w SS, postanawia zerwać kontakty z rodziną i wyjechać na studia do Niemiec. Po kilku latach w ślad za nim podąża Sulamit. Jednak mężczyzna jest już zaangażowany w młodzieżową rewolucję 1968 roku, a w jego życiu nie ma miejsca na miłość. Postanawia on wrócić do Argentyny (gdzie do władzę objęła dyktatura Videli) i przyłączyć się do tamtejszej partyzantki miejskiej. Drogi żydowskiej dziewczyny i syna byłego nazisty stopniowo się rozchodzą, jednak uczucie nie daje za wygraną.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?