Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Ja, Martin Luther King

kraj: Kanada
rok produkcji: 2018
reżyseria: John Barbisan, Michael Hamilton
czas trwania: 91 minut
język: polski lektor

Historia życia doktora Martina Luthera Kinga. Widzowie dowiedzą się, w jak dużym stopniu wpłynął on na współczesnych aktywistów walczących o wolności obywatelskie. Jego filozofia starań o lepsze jutro zakładała działanie pozbawione agresji, protestowanie i manifestowanie na wiecach oraz zrzeszanie społeczności w organizacje samopomocowe. Od zajmowania miejsc przeznaczonych dla białych w autobusach w Montgomery aż po legendarny Marsz na Waszyngton.

Dokument pozwala się zagłębić w te kluczowe momenty w historii Stanów Zjednoczonych. Ponadto prezentowane są w nim wywiady z najważniejszymi postaciami ruchu praw obywatelskich – począwszy od prekursorów takich jak ks. Jesse Jackson, ks. Al Sharpton, ambasador Andrew Young czy kongresman John Lews, aż po dzisiejszych zaangażowanych społecznie pisarzy, aktywistów oraz influnecerów, pośród których znaleźli się Van Jones, Carmelo Anthony, Nick Cannon, Shaun King i Malcolm Jenkins.