Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Upadek kapitalizmu. Wywiad z Immanuelem Wallersteinem

Upadek kapitalizmu. Wywiad z Immanuelem WallersteinemZagadnienia poruszane w niniejszym wywiadzie zostały rozwinięte przez Immanuela Wallesteina w książce „Utopistyka. Alternatywy historyczne dla XXI wieku” opublikowanej nakładem Oficyny Wydawniczej Bractwa „Trojka”.

Immanuel Wallerstein – prof. socjologii, w latach 1994-98 przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Socjologicznego. Swoje diagnozy dotyczące rozwoju gospodarki kapitalistycznej ujmuje w perspektywie globalnej. Łączą one refleksję socjologiczną, historyczną i ekonomiczną, jednocześnie odwołując się do dorobku nauk ścisłych m.in. fizyki. Takie ujęcie pozwoliło mu na rozwinięcie teorii systemu-świata, określonej jako szkoła analizy stosowanej względem przeszłości, stanu obecnego, jak i przyszłości stosunków społecznych. Wallerstein stwierdza, że aktualnie żyjemy w schyłkowej fazie kapitalizmu. System ten chyli się ku upadkowi, a to jak będzie wyglądał kolejny cykl rozwoju ludzkości, zależy od wydarzeń w jego obecnej fazie.