Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Tajemnice korporacji, Neuromarketing

Coraz więcej firm stosuje techniki neuromarketingu. Praktyki te wciąż budzą ogromne kontrowersje, a zakładają szczegółowe badania procesów zachodzących w mózgach konsumentów w czasie zakupów, analizę jak i dlaczego na niektóre kolory, zapachy, dźwięki reagujemy decyzjami zakupowymi.

Teoria neuromarketingu zakłada, że 90% decyzji, człowiek podejmuje podświadomie. Jedną z firm korzystających z technik neuromarketingu jest McDonald’s. Eksperci tej marki wynaleźli perfumy, które są rozpylane w restauracjach, a ich celem jest pobudzanie przyjemnych skojarzeń z marką i podniesienie sprzedaży jej produktów. Procter&Gamble także próbował takich działań, umieszczając w opakowaniach proszku do prania „Ariel” specjalną mieszankę perfum, której woń uwalniała się przy otwieraniu opakowania. Dzięki takiemu zabiegowi sprzedaż proszku wzrosła o 70%. Czy takie działania są wciąż jedynie zabiegami marketingowymi, czy stanowią przykład manipulacji?

Pobierz:
http://ncrypt.in/folder-39y0T21l