Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Piłka znaczy życie

Piłka znaczy życiekraj: Austria
reżyser: Florian Weigensamer, Christian Krönes
rok produkcji: 2010
czas trwania: 52 minuty

Gdzie znajduje się prawdziwa stolica futbolu? W Sialkot w Pakistanie. To właśnie tam każdego roku pięćdziesiąt tysięcy robotników szyje blisko czterdzieści milionów piłek. W okrągłych kształtach skórzanej kuli odnaleźć można prawdziwe oblicze globalizacji.

Siedemdziesiąt procent piłek sprzedawanych na świecie pochodzi właśnie z warsztatów w Sialkot. Miejscowe zakłady istnieją od ponad stu lat i specjalizują się także w kijach do hokeja oraz krykieta. Od kilku dekad biznes kwitł, stymulując przy okazji gospodarkę Pakistanu. Dzisiaj jednak musi sprostać groźnej konkurencji. Tanie piłki z Chin stają się coraz lepsze jakościowo, a wysokie jakościowo piłki z Tajlandii stają się coraz tańsze. Popularna futbolówka staje się zarzewiem ekonomicznej wojny, oddającej w pełni paradoksy postępującej globalizacji.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?