Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Pajęcza sieć. Drugie imperium brytyjskie

kraj: Wielka Brytania
reżyseria: Michael Oswald
rok produkcji: 2018
czas trwania: 60 minut
język: polski lektor

Dokument opowiada o tym, jak Wielka Brytania osiągnęła status globalnej potęgi finansowej. Twórcy przyglądają się działalności instytucji ulokowanych w City of London. Dzięki niejasnym strukturom finansowym w sieci jurysdykcji udało się ukryć nawet połowę bogactwa światowego. Jest ono w rękach największych graczy na rynku. Autorzy zadają sobie pytanie, w jaki sposób do tego doszło i jakie są tego konsekwencje. Na ten temat wypowiadają się czołowi eksperci, naukowcy, osoby zaangażowane kiedyś w walkę o sprawiedliwość społeczną i dziennikarze.