Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Mali niewolnicy

Mali niewolnicy kraj: Wielka Brytania
rok produkcji: 2007
reż. Richard Alwin
język: polski lektor

Dziennikarz BBC Rageh Omaar podróżuje po krajach Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki, pokazując przykłady wyzysku nieletnich. Dziesięcioletni Fahran z Hargeisy, stolicy Somalilandu, czyści buty, myje samochody i sprząta w kawiarni. Pracuje, by pomóc rodzinie.

Jedenastoletni Freddy z La Rinconada w Peru od szóstego roku życia nielegalnie pracuje w kopalni złota. Za dniówkę może kupić sobie i bliskim bochenek chleba. Nieletni mieszkańcy Ghany trudniący się rybołówstwem na jeziorze Wolta w odróżnieniu od Fahrana i Freddy’ego nie pracują dla siebie i rodziny, ale dla posiadających łodzie panów, którzy małych niewolników po prostu odkupili od głodujących rodziców.

Uwaga:
Jest to 2 część filmu dokumentalnego. Jeśli posiadasz 1 część filmu, skontaktuj się z nami.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?