Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Gwałtowne przebudzenie – katastrofa naftowa

gwaltowne_przebudzenie.jpg Reżyseria: Basil Gelpke, Ray McCormack
Zdjęcia: Frank Messmer, Daniel Pfisterer
Muzyka: Daniel Schnyder
Produkcja: Szwajcaria
Czas trwania: 85 min

Każdy może zauważyć i nie trzeba być wyznawcą teorii spiskowych, żeby dostrzec związek między aktualną amerykańską obsesją Bliskim Wschodem i bezpieczeństwem narodowym, a wiszącym w powietrzu światowym kryzysem naftowym. Ten głęboko szokujący film opowiada o tym, jak mieszkańcy planety Ziemia zużywają najcenniejszy i nieodnawialny surowiec naturalny: ropę. Gorączkowe poszukiwania alternatywnych źródeł energii prowadzone obecnie przez największe, wielonarodowe korporacje energetyczne dowodzą tego, że i one są przekonane o szybko zbliżającym się kryzysie.

Szczere, zmuszające do myślenia wywiady z największymi światowymi ekspertami nie pozostawiają wątpliwości – jesteśmy niebezpiecznie blisko dna beczki. Jednak mimo sugestii, jak ciemny i ponury mógłby być świat bez ropy, to niezwykle rozrywkowe, choć niepokojące exposé dostarcza nam nie tylko pytań, lecz również daje iskierkę nadziei na nowe rozwiązania tej najbardziej kłopotliwej, podlegającej publicznej debacie kwestii naszych czasów.