Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Debtocracy / Długokracja

Debtocracy / Długokracjareż. Katerina Kitidi, Aris Chatzistefanou
Grecja 2011
język – polskie napisy

Pierwszy w Grecji dokument wyprodukowany przez widzów. „Długokracja” jest próbą znalezienia źródeł kryzysu zadłużenia oraz propozycją rozwiązań, których rząd i media głównego nurty nie biorą pod uwagę. Dokument dystrybuowany jest od kwietnia 2011 roku na licencji Creative Commons.

Aris Chatzistefanou oraz Katerina Kitidi rozmawiają z ekonomistami, dziennikarzami i intelektualistami z całego świata, którzy opowiadają, w jaki sposób Grecja wpadła w pułapkę zadłużenia, a demokracja zmieniła się w długokrację. Dokument przedstawia też państw takich, jak Ekwador, który stworzył komisję audytu długu oraz pokazuje podobne trendy w Grecji.

W „Długokracji” pojawiają się naukowcy, tacy jak David Harvey, Samir Amin, Costas Lapavitsas i Gerard Dumenil, filozof Alain Badiou, prezes ekwadorskiej Komisji Audytu Hugo Arias, prezydent Komitetu na rzecz Anulowania Długów Trzeciego Świata Eric Toussaint, dziennikarze, tacy jak Avi Levis czy Jean Quatremer, oraz politycy: Manolis Glezos i Sahra Wagenknecht z niemieckiej partii Die Linke.

 

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?