Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Banksterzy – ludzie, którzy okradli świat

kraj: Francja
reżyser: Jerome Fritel, Marc Roche
rok produkcji: 2017
czas trwania: 60 min.
język: polski lektor

W 2012 roku bank HSBC niemal utracił licencję w Stanach Zjednoczonych, za pranie pieniędzy karteli narkotykowych. Dlaczego tak się nie stało? Autorzy filmu prześwietlają kulisy działalności jednego z największych banków świata.

Konsorcjum finansowe HSBC zostało założone przez Brytyjczyków w 1865 roku i od tego czasu umacnia swój status globalnego lidera. Buduje go na oszustwach, kontaktach ze światem przestępczym i politykami. Mimo licznych dowodów na to, że pierze dla klientów pieniądze z handlu bronią i narkotykami oraz pomaga im wyprowadzać miliardy do rajów podatkowych, HSBC nadal działa i ma się dobrze, ba, wyśmienicie! Jak to możliwe?