Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Prasowanie piersi

kraj: Polska
czas trwania: 44 minuty

Twórcy filmu przyglądają się okrutnemu procederowi, jakiemu poddawane są dojrzewające dziewczynki w Kamerunie. Okropny rytuał zwany prasowaniem piersi ma na celu zapobieganie ich wzrostowi. Wykonywany on jest na ogół przez osoby bliskie, najczęściej babki lub matki. Rodzinny dom, który powinien być schronieniem dla tych bezbronnych młodych osób, staje się tym samym miejscem tortur. Paradoks polega na tym, że realizowany jest on w trosce o dobro dzieci. Poprzez niedopuszczanie do rośnięcia piersi rodzina chce zniechęcić do gwałtu potencjalnych oprawców i tym samym zapobiec niechcianym ciążom. Wynika to z faktu, że edukacja seksualna w tym miejscu nie jest na porządku dziennym, dostępna tam antykoncepcja zaś nie jest skuteczna. Zespół TVN Style na czele z dziennikarką Anną Kalczyńską pojechał do Kamerunu, by zbadać tę ponurą sprawę. I zadać pytanie o możliwość poprawienia tej absurdalnej chorej sytuacji.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?