Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Tajemnice korporacji, Toksyczne metki

Czy najpopularniejsze firmy postępują w zgodzie z wartościami etycznymi? Wielu producentów odzieży ma za nic potępienie opinii publicznej i wysokie kary. Wykorzystują do pracy dzieci, stwarzają w swoich fabrykach niebezpieczne dla życia warunki, łamią lokalne i międzynarodowe prawa. Realizatorom filmu udało się dotrzeć do fabryk, w których, w nieludzkich warunkach powstają ubrania trafiające do europejskich sklepów.

Najbardziej kontrowersyjna seria dokumentalna ostatnich lat. „Tajemnice korporacji” zdradzają nieuczciwe praktyki największych koncernów na świecie. Program wywołał już skandal we Francji.

Jedną z bohaterek odcinka jest 12-letnia Khadija, która pracuje 60 godzin tygodniowo. W miejscowości Dhaka, Hanan opowie o rosnącej liczbie osób ze zdewastowanymi płucami. Są to byli pracownicy fabryki, w której produkowano jeansy. Zakazany w Europie i Turcji proces piaskowania materiału wciąż jest stosowany w Indiach. Kamery odwiedzą szpital, pełen ofiar tej techniki produkcji dżinsowych ubrań. W biurach Inditexu, właścicieli Zary, dziennikarze dotarli do dokumentu, dowodzącego, że wszystkie zakłady produkcyjne w Indiach otrzymały najgorszą kategorię, jeśli chodzi o traktowanie pracowników. Kategoria D nadawana jest zakładom, w których wykorzystuje się dzieci.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?