Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

“Podpalić Gazę” – wywiady z Ewą Jasiewicz

“Podpalić Gazę” – wywiady z Ewą JasiewiczPolecamy krótkie wywiady z Ewą Jasiewicz – autorką książki “Podpalić Gazę”, w których opowiada o m.in swoich inspiracjach, codziennym życiu w Strefie Gazy oraz na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Ewa Jasiewicz (ur. w 1978 roku w Londynie) – brytyjska dziennikarka polskiego pochodzenia, działaczka na rzecz obrony praw człowieka. Ewa Jasiewicz urodziła się w rodzinie polskich emigrantów z armii Andersa. Ukończyła antropologię w Goldsmith College, obecnie zajmuje się działalnością społeczną i dziennikarstwem, jako wolny strzelec. Była jedną z nielicznych zachodnich dziennikarek obecnych w Strefie Gazy podczas izraelskiego ataku na przełomie lat 2008 i 2009, znanego pod nazwą „Płynny ołów”. Jej reportaże z Iraku i Palestyny ukazywały się m.in. w Guardianie, The Daily Telegraph, The Independent i Le Monde Diplomatique. Brała udział w konwoju do Strefy Gazy z pomocą humanitarną zaatakowanym 31 maja 2010 r. przez izraelskich komandosów[2], w którym zginęło dziewięciu działaczy na rzecz obrony praw człowieka, a około 20 zostało rannych. Jest autorką książki „Podpalić Gazę”.