Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Inwigilacja

Inwigilacjarok produkcji: 2006
język: polski lektor

Z każdym telefonicznym połączeniem i transakcją przy użyciu karty kredytowej pozostawiamy za sobą elektroniczny ślad. Na ulicy, w przejściach podziemnych, nawet we własnym domu jesteśmy cały czas obserwowani. Najnowsze technologie mają służyć namierzaniu przestępców i terrorystów. Czy tylko ich?

Londyn – najpilniej obserwowane miasto świata. Ponad pół miliona kamer strzeże brytyjskiej stolicy, a przeciętny Londyńczyk w ciągu dnia przechodzi obok trzystu z nich. A jednak cały ten system okazał się nieprzydatny, kiedy 7 lipca 2005 roku doszło do ataku terrorystycznego. Trzy eksplozje w metrze i jedna eksplozja w miejskim autobusie zabiły ponad pięćdziesiąt osób, raniły siedemset i sparaliżowały życie miasta. W konsekwencji tragedii pojawiło się pytanie: po co tak naprawdę potrzebna nam elektroniczna kontrola?

Dokument „Inwigilacja” zabiera widza w szczególną podróż, prezentując mu najnowsze zdobycze techniki, pozwalające coraz intensywniej ingerować w prywatność obywateli. Od londyńskiej telewizji przemysłowej po helikoptery nadzorujące porządek w Nowym Jorku, poznajemy szczegóły nowej, wyspecjalizowanej inwigilacji oraz cenę, jaką możemy zapłacić za dopuszczenie jej do użytku.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?